Ieplāno vasaras piedzīvojumus! Atlaides līdz 46%

Etnomuzejs “Cepures pasaule”

Мuzejs iecerēts kā ceļojums apkārt pasaulei pa piecām zālēm, kuru var veikt stundas laikā. Kolekcija ietver tādu etnisko galvassegu, galvasrotu un tradicionālo apavu dažādību, kas raksturīgas Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas tautām. Vairums eksponātu ir roku darbs, daži burtiski noņemti no vietējo iedzīvotāju galvām.
Izkārtojums
Muzeja pirmais eksponāts tika atrasts un iegādāts 2002.gada janvārī, nakts tirgū Čangmai pilsētā, Taizemes ziemeļos. Tā bija akha tautības sieviešu cepurīte, rotāta ar gliemežvākiem, metāla plāksnītēm un monētām. Kopš tās dienas, 12 gadu laikā, līdz pat 2014.gadam kolekcija tika papildināta ar jauniem ieguvumiem no visām pasaules malā, eksponātu daudzums bija tik liels, ka vairs nebija ietilpināms ne plauktos, ne skapjos. Tieši šis lielais kolekcijas daudzums, bija idejas veicinātājs – izveidot visā pasaulē vienīgo pasaules tautu galvassegu muzeju. Muzejs atrodas klusajā Rīgas "vēstniecību kvartālā", Vīlandes iela 5.
Мuzejs iecerēts kā ceļojums apkārt pasaulei pa piecām zālēm, kuru var veikt stundas laikā. Daudzi eksponāti ir roku darbs, daudzi – burtiski noņemti no vietējo iedzīvotāju galvām, daudziem piemīt juvelierizstrādājuma vai antikvāra priekšmeta vērtība. Katrai cepurei, katram lakatam un galvasrotai te ir savs stāsts — spilgts un savdabīgs, reizēm pat detektīva cienīgs. To uzzināt - tas nozīmē apmeklēt visu pasauli.
Un apbrīnojamā kolekcija ar pasaules valstu tradicionālajām galvassegām tiek joprojām papildināta. Muzeja dibinātājs, lingvists, etnogrāfs un ceļotājs Kirils Babajevs, turpina savus zinātniskos ceļojumus pa visu pasauli un to papildina ar visdažādākajām cepurēm, lakatiem, ķiverēm un apsējiem.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kā no piedāvājumu pārpilnības izvēlēties dāvanu?
Ja jūs precīzi nezināt, kādu dāvanu meklējat, padomājiet par dāvanas saņēmēja personību vai nepiepildītiem sapņiem. Vari izmantot meklētāja filtrus, atlasot piedāvājums, kas Tev aktuāli pec vietas, cenas vai dalībnieku skaits. Piedāvājuma aprasktā iepazīsties ar informāciu, kas palīdzēs saprast cik aktuāla dāvana būs tā saņēmējam.
Ja joprojām nejūties pārliecināts - vienmēr vari sazināties ar mums un mēs ieteiksim labāko dāvanu!
Kādas ir populārākās dāvanas?
Vakariņas Tumsā “Dine in the Dark”
Braucieni ar superauto
Improvizācijas izrāde ar vakariņām “Shitty Dinner”
Ūdens relaksācijas centra “Joker klubs” apmeklējums
Kuras dāvanas var izmantot karantīnas laikā?

Karantīna nebūt nenozīmē, ka visi piedzīvojumi ir beigušies!

Izbaudi aktīvo atpūtu brīvā dabā, izvēlies ēdienu līdzņemšanai un uzrīko restorānu mājās vai apgūsti jaunas zināšanas on-line!