Muzeja pirmais eksponāts tika atrasts un iegādāts 2002.gada janvārī, nakts tirgū Čangmai pilsētā, Taizemes ziemeļos. Tā bija akha tautības sieviešu cepurīte, rotāta ar gliemežvākiem, metāla plāksnītēm un monētām. Kopš tās dienas, 12 gadu laikā, līdz pat 2014.gadam kolekcija tika papildināta ar jauniem ieguvumiem no visām pasaules malā, eksponātu daudzums bija tik liels, ka vairs nebija ietilpināms ne plauktos, ne skapjos. Tieši šis lielais kolekcijas daudzums, bija idejas veicinātājs – izveidot visā pasaulē vienīgo pasaules tautu galvassegu muzeju. Muzejs atrodas klusajā Rīgas "vēstniecību kvartālā", Vīlandes iela 5.
Мuzejs iecerēts kā ceļojums apkārt pasaulei pa piecām zālēm, kuru var veikt stundas laikā. Daudzi eksponāti ir roku darbs, daudzi – burtiski noņemti no vietējo iedzīvotāju galvām, daudziem piemīt juvelierizstrādājuma vai antikvāra priekšmeta vērtība. Katrai cepurei, katram lakatam un galvasrotai te ir savs stāsts — spilgts un savdabīgs, reizēm pat detektīva cienīgs. To uzzināt - tas nozīmē apmeklēt visu pasauli.
Un apbrīnojamā kolekcija ar pasaules valstu tradicionālajām galvassegām tiek joprojām papildināta. Muzeja dibinātājs, lingvists, etnogrāfs un ceļotājs Kirils Babajevs, turpina savus zinātniskos ceļojumus pa visu pasauli un to papildina ar visdažādākajām cepurēm, lakatiem, ķiverēm un apsējiem.