Klajumi

Zirgu sēta “Klajumi” ir Latvijas šķirnes zirgu audzēšanas un bioloģiskā saimniecība. Tā nav izjāžu centrs, sporta klubs vai vienkārši naktsmītne. Tā organizē harmoniskas, ainaviskas izjādes un pārgājienus ar rūpīgi sagatavotiem, prātīgiem Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas braucamā tipa šķirņu zirgiem. Ar “Klajumu” zirgiem var jāt arī bez pieredzes. Te var pārlaist nakti īpašās brīvdienu mājās un baudīt latgalisku maltīti.
Izkārtojums
Atrastas: 1

"Klajumi" sētai jau ir gandrīz 100 gadu ilga vēsture. 1936.gadā saimniecība tika izveidota Kaplavas pagastā ar mērķi nostiprināt Latvijas austrumu robežas. Jaunsaimnieks Jānis Stabulnieks krūmiem aizaugušu pierobežu pārvērta jaunsaimniecībā ar tīrumiem un mūra mājām, vēlāk tai dodot vārdu "Klajumi". Šobrīd saimniecībā saimnieko gan vecā, gan jaunā paaudze, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu, kuru ieliecis Jānis Stabulnieks.
1998.gadā "Klajumi" darbību uzsāka zirgu sēta. Zirgu sēta ir Latvijas šķirnes zirgu audzēšanas un bioloģiskā saimniecība. Tā nav izjāžu centrs, sporta klubs vai vienkārši naktsmītne. "Klajumi" organizē ainaviskas un atmiņās paliekošas izjādes un pārgājienus ar dažādu šķirņu zirgiem. Ar “Klajumu” zirgiem var jāt arī bez pieredzes. Te var pārlaist nakti īpašās brīvdienu mājās un baudīt latgalisku maltīti. Citur par bargu naudu nedabūsi šo sevišķo izjūtu, ko rada atrašanās aizsargājamo ainavu apvidū “Augšdaugava”, dabas parkā “Daugavas loki” un Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.
2007.gadā "Klajumi" saņēma "Sējējs - 2007" laureāta balvu Ekotūrisma grupā un Ģimenei draudzīgākās atpūtas vietas statusu Latgalē, saimniecībai tika piešķirts "Zaļais sertifikāts", bet 2013.gadā tiek piešķirta Kultūras ministrijas un Lauku ceļotāja kultūras goda zīme “Latviskais mantojums”. Tā apbalvojumus par kultūras mantojumu saimniecība "Klajumi" turpina saņemt vēl šobaltdien.


BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kā no piedāvājumu pārpilnības izvēlēties dāvanu?
Ja jūs precīzi nezināt, kādu dāvanu meklējat, padomājiet par dāvanas saņēmēja personību vai nepiepildītiem sapņiem. Vari izmantot meklētāja filtrus, atlasot piedāvājums, kas Tev aktuāli pec vietas, cenas vai dalībnieku skaits. Piedāvājuma aprasktā iepazīsties ar informāciu, kas palīdzēs saprast cik aktuāla dāvana būs tā saņēmējam.
Ja joprojām nejūties pārliecināts - vienmēr vari sazināties ar mums un mēs ieteiksim labāko dāvanu!
Kādas ir populārākās dāvanas?
Vakariņas Tumsā “Dine in the Dark”
Braucieni ar superauto
Improvizācijas izrāde ar vakariņām “Shitty Dinner”
Ūdens relaksācijas centra “Joker klubs” apmeklējums
Kuras dāvanas var izmantot karantīnas laikā?

Karantīna nebūt nenozīmē, ka visi piedzīvojumi ir beigušies!

Izbaudi aktīvo atpūtu brīvā dabā, izvēlies ēdienu līdzņemšanai un uzrīko restorānu mājās vai apgūsti jaunas zināšanas on-line!