Līgo svētku tradīcijas

Līgo svinības ir saistītas ar Saulgriežu laiku, kad dienas ir visgarākās un nakts ir īsākā. Šis ir laiks, kad dabā valda bagātība un auglība, kad zeme ir pilna ar zaļumu, puķēm un dzīvniekiem. Līdz ar to Līgo svinības ir veltītas pateicībai par auglības periodu un zemes ražu. Un Līgo tradīcijas izsenis ir ļoti nozīmīga svētku sastāvdaļa. Dažādi rituāli un Līgo vainaga pīšana ir neatņemama svētku sastāvdaļa. Viennozīmīgi Līgo un Jāņi ir maģiskākie gada svētki. Šajā laikā mēs ticam pārdabiskajam un dodamies meklēt papardes ziedu. Bet kādas tad ir tās Līgo svētku tradīcijas, ko mēs visi ievērojam arī šodien? Uzziniet kopā ar Dāvanu Serviss!

Turpināt lasīt

Līgo ticējumi

Mūsu senči ticēja Līgo dienas burvībai. Šī diena bija arī atskaites punkts dažādiem ticējumiem, pēc kuriem vēlāk paredzēja gan laikapstākļus, gan notikumus privātajā dzīvē, gan arī to kā augs labība. Līgo ticējumi ir aktuāli arī šodien. Kāpēc gan nemēģināt paredzēt to, kāda būs vasara? Un darīt to rotaļu veidā? Dāvanu Serviss ir apkopojis populārākos Līgo ticējumus, kas noteikti noderēs svētku laikā!

Turpināt lasīt

Līgo dzejoļi ikvienam

Tuvojas gada īsākā un maģiskākā nakts. Gatavojamies kopīgam mielastam, āra dejām un dažādām Līgo dienas izdarībām. Dāvanu Serviss sarūpējis populārākos Līgo dienas dzejoļus, kas noderēs svētku svinēšanas laikā un padarīs tos vēl interesantākus!

Turpināt lasīt

Apsveikumi Māmiņdienā

Katrs no mums izjūt īpaši lielu mīļumu pret savām māmiņām, tāpēc katru gadu Mātes dienā tiek meklēti arvien jauni pateicības vārdi un interesantas dāvanas. Ir tik jauki, ka tiek izdalīta īpaša diena, kad var pateikties māmiņām par visu sniegto mīļumu un gādību. Dāvanu Serviss ir parūpējies par visu – pieejams krājums, kur apvienoti skaistākie Māmiņdienas apsveikumi un dzejoļi.

Turpināt lasīt

Mātes dienas apsveikumi

Mātes diena ir skaisti pavasarīgi svētki, kuros katrs vēlas izteikt īpašus vārdus savām māmiņām. Dažreiz savu vārdu trūkst, tad palīgā nāk novēlējumi un apsveikumi Mātes dienā. Dāvanu Serviss ir atlasījis mīļus un jaukus vārdus, kā apsveikt savu māmiņu. Turklāt šeit ir ne tikai novēlējumi, sveicieni un apsveikumi Mātes dienā, bet arī jaukas dāvanas. 

Turpināt lasīt

Lieldienu ticējumi un paražas

Latvijā ar Lieldienām saistīti daudzi ticējumi un paražas. Sākas pavasaris un visi ar cerībām raugās uz nākotni. Izsenis tas bija saistīts ar ražas un sējas laiku, kā arī ar precībām un veselību. Tāpēc radās ļoti daudzi tieši Lieldienu ticējumi un paražas, kas saglabājās līdz pat šodienai. Dāvanu Serviss apkopoja pašus populārākos ticējumus šeit! 

Turpināt lasīt

Lieldienu tautasdziesmas

Kādas Lieldienas var būt bez tautasdziesmām? Nevienas! Cilvēki meklē gan tradicionālās latviešu tautasdziesmas par Lieldienām, gan arī kādus jaunus un interesantus variantus. Dāvanu Serviss ir apkopojis dažādu tautas dziesmu krājumu, kur katrs varēs atrast kaut ko piemērotu tieši sev!

Turpināt lasīt

Lieldienas apsveikumi un pantiņi

Lieldienas tuvojas un visi drīz vien skandinās “Priecīgas Lieldienas!”. Katru gadu tiek meklēti arvien jauni Lieldienu pantiņi un apsveikumi, jo ikviens vēlas izteikt apsveikumu īpaši oriģināli. Dāvanu Serviss ir parūpējis par ikvienu. Šeit var būt atrasts ne tikai labs Lieldienas apsveikums, bet arī jautri pantiņi un novēlējumi Lieldienās. 

Turpināt lasīt

Jaungada dzejoļi

Jaunais gads tuvojas, ikvienā ir svētku sajūtas un gaidas pēc brīnuma. Šajā laikā tiek dāvinātas dāvanas un izteikti apsveikuma vārdi. Nereti tiek skaitīti arī dzejoļi par jauno gadu. Dāvanu Serviss ir izveidojis krājumu, kur atrodami labi un noderīgi Jaunā gada dzejoļi, kas noderēs ikvienam!

Turpināt lasīt

Jaungada pantiņi

Gada nogale svētku laiks. Ik gadu mēs gaidām Ziemassvētkus un Jauno gadu, lai, apdāvinot savus tuvākos, novēlēt visiem laimi un veselību. Dāvanu Serviss sagatavoja krājumu, kur ir jauki Jaunā gada pantiņi ikvienai gaumei. Tie noderēs jebkurā situācijā un ikviens varēs atrast savai gaumei piemērotāko variantu. Jangada pantiņi gan lieliem, gan maziem! 

Turpināt lasīt