Kur aizbraukt Ziemassvētkos?

Ziemassvētki daudziem saistās ar siltu, ģimenisku atmosfēru, sniegota dārza skatu pa logu un svētku galdā celto ēdienu smaržu. Taču daļa izvēlas šos ziemīgos svētkus pavadīt ārpus mājām, ceļojot un iepazīstot jaunas vietas. Tas nebūt nenozīmē, ka Tev būs jāatvadās no Ziemassvētku sajūtas, tradīcijām un maģijas. Ja Tu meklē idejas, kur doties Ziemassvētkos, šis raksts ir tieši Tev!

Balts busiņš jeb minivans brauc pa šoseju ar Ziemassvētku eglīti uz jumta

Kā Ziemassvētku ceļojuma galamērķis nereti tiek izvēlas valstis, kas ir tuvākas ziemeļpolam vai arī, kurās ir sniegoti kalni, taču ar to nav jāierobežojas.

Ziemassvētki prom no mājām

Kur aizbraukt Ziemassvētkos? Viens no populārākajiem galamērķiem ir Eiropas pilsētu Ziemassvētku gadatirgi. Šīs pilsētas Ziemassvētkos piedāvā maģisku atmosfēru, siltu karstvīnu un svētku noskaņojumu. Taču, ja vēlies kaut ko mazāk tradicionālu, vari izvēlēties eksotiskākas vietas, kur Ziemassvētkus vari pavadīt balto smilšu pludmalēs. Ja arī Tu šogad svētkos meklē jaunas pieredzes, tad noteikti ir vērts apsvērt, kur aizbraukt Ziemassvētkos.

Eiropā ir neskaitāmi daudz brīnišķīgu galamērķu, kur baudīt Ziemassvētku maģiju. Viena no populārākajām valstīm ir Vācija ar tās slavenajiem Ziemassvētku tirdziņiem. Dziesmas, karstvīns, rokoko stila arhitektūra un tūkstošiem spilgtu gaismiņu radītā atmosfēra ir neaizmirstama.

Arī Parīze svētku laikā kļūst vēl maģiskāka. Eifeļa tornis, Ziemassvētku tirdziņi un franču šarms padara Francijas galvaspilsētu par ideālu vietu tiem, kuri vēlas Ziemassvētkus pavadīt romantiskā noskaņā.

Vēl viena lieliska ideja ir apmeklēt kādu no Ziemeļvalstīm, kur Tu varēsi izbaudīt īstu ziemas pasaku – sniegu, ziemeļblāzmu un pat iespēju redzēt oriģinālo Ziemassvētku vecīti! Dodies uz Norvēģiju, Somiju vai Zviedriju, ja vēlies piedzīvot tradicionālo Ziemassvētku atmosfēru.

Bet varbūt Tu svētku laikā ilgojies pēc siltuma? Tad vari doties uz kādu no populārajiem galamērķiem Dienvidāzijā, piemēram, Bali vai Šrilanku, kur Tu varēsi baudīt sauli un jūru, vienlaikus piedaloties vietējās Ziemassvētku svinībās.

Kā pavadīt Ziemassvētkus prom no mājām?

Ja šogad esi nolēmis pavadīt svētkus prom no mājām, Tu tik un tā vari radīt svētku noskaņu. Iedvesmojies no šiem padomiem un uzzini, kur pavadīt Ziemassvētkus, lai jūs justos tikpat omulīgi kā mājās. Atkarībā no tā, ko Tu meklē – vai tas ir miers un relaksācija vai aktīvās atpūtas iespējas – ir daudz variantu.

Ja vēlies pavadīt svētkus aktīvi, izvēlies kalnu kūrortus Šveicē, Austrijā vai Polijā, kur varēsi baudīt slēpošanas vai snovošanas priekus. Tomēr arī mierīgākas atpūtas cienītājiem šī varētu būt fantastiska iespēja, kur baudīt sniega segtās ainavas un siltu šokolādi kamīna priekšā.

Savukārt, ja Tevi vairāk piesaista pilsētas, arhitektūra un dzīvīgas ielas, Tev būs piemērotas tādas pilsētas kā Londona, Parīze vai Roma. Tajās Tu varēsi apmeklēt dažādus svētku pasākumus, koncertus un izrādes.

Neatkarīgi no tā, kur Tu atrodies, baudi tradicionālos Ziemassvētku ēdienus. Ja esi ceļojumā, nogaršo ēdienus, ko vietējie iedzīvotāji tradicionāli liek galdā Ziemassvētkos. Tā ir lieliska iespēja nevien izjust svētku noskaņu, bet arī uzzināt vairāk par citām kultūrām.

Ja viesojies viesnīcā vai citā izmitināšanas vietā, atrodi kādu eglīti, kas aug tuvumā, vai arī izgatavo papīra eglīti pats. Rotā to, izmantojot dabīgus vietējos materiālus. Ja Tev ir izdevies atrast eglīti mežā vai tā tuvumā, apsver domu izrotāt koku ar dārzeņiem, lai iepriecinātu meža zvērus.

Sagatavo Ziemassvētku dziesmu un filmu sarakstu, ko varēsi klausīties un skatīties svētku laikā. Tās palīdzēs Tev sajust svētku noskaņu, lai arī kur Tu atrastos.

Ja Tu plāno vairākus Ziemassvētkus svinēt ārpus mājām, izveido jaunas svētku tradīcijas. Varbūt tā būs īpaša vieta, kurā katru gadu iedegt svecīti, vai īpaša dziesma, ko dziedāt pirms Ziemassvētku vakariņām?Pat ja esi prom no mājām, Ziemassvētku dāvanu apmaiņa joprojām var būt svētku sastāvdaļa. Vari izmēģināt arī kādu jaunu dāvanu apmaiņas veidu, piemēram, “slepeno Ziemassvētku vecīti” ar citiem ceļotājiem vai izmitināšanas vietas darbiniekiem.

Kurp doties Ziemassvētkos?

Kur Latvijā doties svinēt Ziemassvētkus? Ja Tu vēlies pavadīt Ziemassvētkus mājās, vienlaikus izbaudot svētku noskaņu ārpus tām, apsver šīs idejas. 

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu ir grūti palaist garām – tajā piedāvā tradicionālos Latvijas Ziemassvētku ēdienus un dzērienus, rotaslietas un dažādas unikālas dāvanu iespējas. Arī mazākām Latvijas pilsētām ir savs īpašais svētku šarms – Cēsis, Valmiera, Liepāja vai Ventspils piedāvā dažādus pasākumus un izklaides iespējas svētku laikā.

Savukārt, ja vēlies aizvadīt svētkus intīmākā gaisotnē, Latvijā ir daudz naktsmītņu – siltu mājiņu, omulīgu viesu namu un greznu muižu, kas padarīs Tavus Ziemassvētkus īpaši neaizmirstamus.

Pavadīt Ziemassvētkus prom no mājām var būt unikāla un aizraujoša pieredze. Galvenais ir saglabāt svētku noskaņu, pievienojot tai jaunus elementus, lai izveidotu unikālas atmiņas un tradīcijas. Tu bez šaubām atradīsi to īsto veidu, kā šogad pavadīt Ziemassvētkus, lai justos omulīgi un silti. Baudi svētkus un lai priecīgi Ziemassvētki!

Comments

comments