Kā Ziemassvētkos izrotāt māju?

Ziemassvētki ir īpašs laiks, kad mēs vēlamies pārvērst savu mājokli par burvīgu un mājīgu patvērumu. Tomēr ne vienmēr ir skaidrs, kā Ziemassvētkos izrotāt savu māju, tā, lai tā izskatītos reizē moderni un tradicionāli. Piešķir savām mājām īpašu svētku noskaņu – iedomājies siltu un mājīgu atmosfēru, eglītes smaržu, kanēļa un sveču aromātu. Lai padarītu šo atmosfēru vēl maģiskāku, ieskaties idejās, kā izrotāt savu māju Ziemassvētkos!

Ģimene ar diviem bērniem svin Ziemassvētkus izrotātā mājā ar siltām gaismiņām

Gada aukstākajā un tumšākajā laikā mēs daudz laika pavadām mājās. Tāpēc ir tik svarīgi tajās radīt noskaņu, kas sasilda un liek sajusties maģiski. Turklāt arī pats mājas dekorēšanas process sniegs prieka devu – tā būs iespēja jauki pavadīt laiku ar ģimeni!

Mājas dekorēšanas idejas Ziemassvētkos

Tu mājās vari radīt brīnišķīgu Ziemassvētku noskaņu, izmantojot vienkāršus materiālus un radošumu:

 • Dabīgie materiāli: Izmanto koka un stikla rotājumus, auduma zvaigznes un materiālus no meža – čiekurus un priežu zarus. Dabīgi materiāli piešķir mājīgu sajūtu un iederēsies jebkurā interjera stilā.
 • Gaismiņas visur: Ne tikai pie eglītes! Piestiprini maigas, mirdzošas gaismiņas pie logiem, griestiem, durvju rāmjiem un pat grīdas. Tās ieviesīs mājās patiesu siltuma sajūtu.
 • Senatnīgs stils: Ievies mājās autentisku lauku noskaņu, izvietojot senatnīgas dekorācijas. Seni koka trauki, auduma lentas un pat vecmodīgas Ziemassvētku kartiņas var kalpot kā pievilcīgi akcenti.
 • Sveces: Izvēlies dažāda izmēra un krāsu sveces. Tās vari novietot pie loga, uz galda vai pat uz grīdas. Ar sveču aromātiem vari radīt vēl lielāku svētku noskaņu. Tomēr atceries, ka aizdedzinātas sveces ir arī liela atbildība – nenovieto tās viegli uzliesmojošu materiālu, piemēram, aizkaru, tuvumā.
 • Ziemassvētku zeķes: Uzkarini tradicionālās Ziemassvētku zeķes pie jebkuras izceltas vietas – pie plaukta, gultas, kamīna vai televizora.
 • Izrotā arī mājas ārpusi: Ja Tev ir balkons vai pagalms, neaizmirsti izrotāt arī to. Gaismiņu virtenes, eglīšu zariņi un pat mākslīgais sniegs var padarīt Tava mājokļa ārpusi pasakainu.

Kā Ziemassvētku noskaņā izrotāt dzīvojamo istabu?

Viesistaba ir vieta, kur visa ģimene pulcējas kopā, lai dalītos svētku priekā, tādēļ tās dekorēšana ir īpaši svarīga. Ja Tev ir radies jautājums, kā izrotāt dzīvojamo istabu Ziemassvētkos, šeit ir dažas idejas:

 • Eglīte – sirds un dvēsele: Izvēlies piemērotu eglīti Tavas istabas izmēriem un stilam. Vai tā būs tradicionālā zaļā eglīte, vai varbūt balta? Izrotā to ar gaismiņām, rotājumiem un zvaigzni eglītes galotnē, lai Ziemassētku dāvanas zem tās izskatītos īpaši maģiski.
 • Gaismiņu virtenes: Nav jāierobežojas tikai ar eglīti! Gaismiņas vari izvietot uz grīdas zem galdiņa, pie sienām, uz plauktiem vai apkārt logam, lai radītu siltu un mājīgu atmosfēru.
 • Tekstila dekorācijas: Uzliec uz dīvāna plediņu un dekoratīvos spilvenus Ziemassvētku krāsās. Neaizmirsti arī izrotāt galdu ar Ziemassvētku galdautu un salvetēm. Tekstils var piešķirt istabai siltumu un mājīgumu.
 • Ziemassvētku centrālais elements: Uz dzīvojamās istabas galda noliec centrālo elementu Ziemassvētku noskaņās. Tas var būt adventes vainags vai sveču komplekts, ielikts skaistā traukā, ieskauts ar eglīšu zariem un sarkanām ogām.
 • Rotājumi uz sienām: Piekarini adventes kalendāru, svētku fotogrāfijas vai pat pašu veidotus zīmējumus. Sienas dekorācijas papildinās jau esošo svētku noskaņu.
 • Dabīgie elementi: Ienes viesistabā dabas vēsmas, izmantojot īstus eglīšu vai priežu zarus, ozolzīles, čiekurus un citus dabas elementus.

Kā Ziemassvētku laikā izrotāt mājas ieeju?

Ziemassvētki piedāvā lielisku iespēju ne tikai izrotāt mājas iekštelpas, bet arī radīt siltu un viesmīlīgu atmosfēru jau pie mājas durvīm. Mājas ieeja ir vieta, kur sākas svētku noskaņojums, un tā ir pirmā, ko ierauga Tavi viesi. Ja Tu prāto, kā Ziemassvētkos izrotāt mājas ieeju, šeit ir dažas idejas:

 • Ziemassvētku virtenes: Izmanto zaļumus, piemēram, egļu vai priežu zarus, lai izveidotu dabīgas virtenes, ko uzkarināt pie durvīm vai ieejas arkas.
 • Gaismiņas: Ietin durvju rāmi un ieejas arku ar gaismiņām. Izvēlies gaismiņas siltos toņos vai arī krāsainas gaismiņas, lai piešķirtu svētku noskaņojumu.
 • Sveču lukturi: Novieto lielus sveču lukturus abās ieejas pusēs, ieliec tajos sveci un izrotā ar eglīšu zariem un sarkanām ogām.
 • Ziemassvētku paklājiņš: Izvēlies svētku noskaņojumam atbilstošu paklājiņu, kas aicina viesus ienākt.
 • Durvju vainags: Tradicionālais Ziemassvētku vainags uz durvīm nekad nezaudē savu šarmu. Izveido to no eglīšu zariem, ogām, pīlādža zariem vai pat no mākslīgajiem materiāliem.
 • Figūriņas un skulptūras: Izvēlies svētku figūriņas, piemēram, sniegavīrus, Ziemassvētku vecīti vai eņģeļus, un novieto tos pie mājas ieejas.
 • Mājas numura dekorācija: Ietērp savu mājas numuru svētku noskaņā, pievienojot tam gaismiņas vai mazo Ziemassvētku vainagu.
 • Smaržīgi elementi: Izrotā durvis vai kāpnes ar kanēļa standziņām vai egles zariem. Tie piepildīs ieeju ar svētku smaržu.

Izrotājot savu māju Ziemassvētkos, galvenais ir sekot sirdij un radīt tādu noskaņu, kādā jūties labi un mājīgi. Eksperimentē, izmantojot gan tradicionālās, gan arī modernās dekorācijas, un, galvenais, baudi svētku prieku kopā ar ģimeni un draugiem!

Comments

comments