Kā izveidot adventes kalendāru?

Ziemassvētku gaidīšanas laikā viena no vispatīkamākajām tradīcijām daudzās ģimenēs ir adventes kalendāra atvēršana. Tā ne tikai palīdz skaitīt dienas līdz Ziemassvētkiem, bet arī piepilda ikdienu ar nelieliem svētku prieka mirklīšiem. Bet kā uztaisīt šo brīnumaino kalendāru pašam? Šajā rakstā varēsi smelties idejas un ieteikumus.

Adventes kalendārs

Kā izveidot adventes kalendāru?

Dāvināšanas prieks nereti ir abpusējs – teju ikvienam patīk saņemt dāvanas, un daudziem lielu prieku sagādā arī dāvināšana. Kāpēc gan šo prieku nepagarināt, ar mazām dāvaniņām radot sajūsmu kāda acīs ik dienu, visu decembra mēnesi? Adventes kalendārs padarīs katru dienu īpašu, un cilvēks, kurš no Tevis saņems kalendāru, ar nepacietību gaidīs brīdi, kad atvērt nākamo dienas nodalījumu. Ja Tev ir radies jautājums, kā uztaisīt adventes kalendāru, šeit ir pamācība soli pa solim:

 • Izlem, kādas dāvaniņas ievietosi kalendārā. Lielākoties cilvēki izvēlas adventes kalendārā ievietot mazas vai nelielas dāvaniņas, lai kalendārs neaizņemtu pārāk daudz vietas. Tomēr, ja vēlies savu īpašo cilvēku pārsteigt grandiozākā veidā, vari arī sagatavot 24 atsevišķas dāvanas, kuras ietīt un atzīmēt ar dienas numuru. Vari ļauties radošajam procesam, apdomājot, kas raksturo personu, kam vēlies kalendāru uzdāvināt. Tāpat vari apdomāt, vai ir kāda konkrēta dāvanu kategorija, kurā Tu plāno iekļauties – piemēram, varbūt Tu vēlies kalendāru piepildīt ar kosmētikas produktiem? Vai varbūt ar saldumiem?
 • Izvēlies kalendāra formu: Tu vari izveidot adventes kalendāru kā nelielu “skapīti”, ar kabatām, kastītēm vai aploksnēm. Kalendāra forma būs atkarīga no dāvanu formas. Piemēram, ja Tu plāno kalendārā ievietot savus zīmējumus, visticamākais, Tu neizvēlēsies to veidot no kastītēm. Tāpat arī apdomā, no kāda materiāla kalendāru veidosi – papīra, kartona, auduma vai varbūt no koka? Pārliecinies, ka Tavā dizainā ir pietiekami daudz vietas, lai ievietotu Tevis izvēlētos pārsteigumus.
 • Izveido numurus: Katrai dienai no 1. līdz 24. decembrim jābūt izceltai ar savu numuru. To vari izgriezt, izdrukāt vai uzrakstīt ar roku, lai pievērstu uzmanību katrai datuma frakcijai.
 • Tālāk vari kalendāru izrotāt ar dažādām detaļām Ziemassvētku noskaņā – ietinamo papīru, lentītēm, zvaigznēm, kanēļa standziņām. Tāpat vari pievienot kādu pašizgatavotu kartiņu vai dekoru, kas Tev atgādina Tava kalendāra saņēmēju.

Ko likt iekšā adventes kalendārā?

Pēc tam, kad pamats ir gatavs, nākamais solis ir domāt par to, ko likt adventes kalendārā. Galvenais ir domāt par saņēmēju un padarīt šo pieredzi personīgu un aizraujošu. Lūk, dažas idejas:

 • Saldumi: Klasika. Mazas šokolādītes, konfektes, cepumi vai piparkūkas. Apdomā, kādi ir Tava kalndāra mīļākie saldumi, un kādi viņam negaršo.
 • Citi gardumi: Varbūt kalendāra saņēmējs nav saldummīlis? Tādā gadījumā vari izvēlēties citus gardumus – mazas grauzdiņu, riekstu, čipšu un citu uzkodu paciņas.
 • Mazas rotaļlietas: LEGO figūriņas vai mīkstās rotaļlietas, visticamākais, būs lieliska izvēle, ja kalendāru plāno dāvināt mazam Ziemassvētku svinētājam. Tāpat vari izvēlēties mazas galda spēles.
 • Rotas: Auskari, gredzeni vai citas mazas rotaslietas iepriecinās ikvienu, kam patīk izcelt savu izskatu. Tomēr kalendāra saņēmējam var būt konkrēta gaume rotaslietās – apdomā, kādas rotas šim cilvēkam visvairāk patīk, un centies izvēlēties tādas.
 • Dāvanu kartes: Vari izvēlēties dāvanu kartes dažādiem piedzīvojumiem par nelielām naudas summām, vai arī ievietot tikai vienu dāvanu karti pēdējā – 24. – dienā.
 • Uzdevumi: Piemēram, tādi uzdevumi kā “Šodien pasaki pieciem cilvēkiem komplimentu” vai “Atrodi un atved mājās eglīti” sagādās prieku azartiskiem kalendāra saņēmējiem. Pārvērt dāvināšanas prieku par nelielu izaicinājumu, kas var rezultēties ar negaidītām emocijām un neparastu pieredzi.
 • Dzejoļi un citāti: Iedvesmojoši vārdi izraisīs siltas sajūtas, tāpēc arī tie var noderēt kā unikāla un jauka dāvana. 
 • Atgādinājumi: Arī tādi atgādinājumi kā “Atceries veltīt laiku sev” vai ”Šodien smejies vairāk” var būt vērtīga dāvana, īpaši tad, ja plāno dāvināt kalendāru kādam steidzīgam cilvēkam.
 • Fotogrāfijas: Iemūžināti mirkļi no kopā pavadītā laika vai no bērnības var būt sirsnīgs pārsteigums, kas sagādās daudz patīkamu emociju.
 • Mājas spa diena: Mazas vannas bumbas, sejas maskas vai roku krēms var ļoti labi noderēt drēgnajā, aukstajā laikā, lai iepriecinātu gan dāvinātāja ādu un ķermeni, gan arī prātu.
 • Mājas kino vakars: Sagatavotu filmu saraksts vai neierastas uzkodas var pārvērst tumšos vakarus par jaukiem smieklu, pārsteigumu un satuvināšanās brīžiem.
 • Receptes: Mazas kartiņas ar ēdienu receptēm, ko pagatavot kopā – tādējādi Tu ne vien atvieglosi izlemšanu, ko gatavot vakariņās, bet arī pievienosi ēdiena gatavošanai draudzības, romantikas vai mīļuma notis.
 • Ceļojuma idejas: Ja Tev ar kalendāra saņēmēju tuvākajā laikā ir plāni doties kopīgā ceļojumā, vari ielikt tajā mazus padomus, noderīgus sīkumus vai informāciju par galamērķi.

Ko ievietot adventes kalendārā draugam?

Adventes kalendārs nav tikai bērniem. Tas var būt arī lielisks veids, kā pārsteigt savu draugu un piepildīt viņa decembra dienas ar maziem pārsteigumiem. Tomēr šāda kalendāra gatavošana draugam prasa īpašu pieeju. Ja Tu joprojām domā, ko ielikt adventes kalendārā draugam, šeit ir dažas idejas, kas, cerams, palīdzēs Tev izveidot neaizmirstamu svētku pieredzi.

 • Vēstules: Uzraksti netielas zīmītes par kādu īpašu brīdi, ko esat kopā piedzīvojuši.
 • Saskaņo mūziku: Izveido personalizētu mūzikas sarakstu vai norādi kādu dziesmu, kas jūs abus saista.
 • Tejas maisiņi: Izvēlieties dažādas garšas, lai katru dienu Tavs draugs varētu mēģināt kaut ko jaunu.
 • Grāmatu fragmenti: Ja Tavam draugam ļoti patīk lasīt, ievieto kalendārā dažus iedvesmojošus grāmatu fragmentus vai sarakstu ar grāmatām, kuras, Tavuprāt, draugam varētu patikt. Kā pēdējās dienas dāvaniņu vari iekļaut dāvanu karti grāmatnīcā.
 • Sīkumi darbam vai mācībām: Piemēram, unikālas pildspalvas, uzlīmes vai piezīmju bloki.
 • Rokdarbu komplekti: Ieliec mazus rokdarbu materiālus vai sastāvdaļas, ar kuriem Tavs draugs varētu radoši darboties.
 • Ceļojuma idejas: Varbūt kāda interesanta vieta, kur jūs abi vēlētos doties nākamajā gadā?

Atceries, ka svarīgākais ir personīgais pieskāriens. Šīs idejas var kalpot kā iedvesma, bet galvenais ir padarīt šo pieredzi personīgu un nozīmīgu. Veiksmi veidojot īpašo adventes kalendāru savam draugam!

Comments

comments