Kā izpušķot Ziemassvētku eglīti

Ziemassvētku eglīte ir svētku simbols, un tās izrotāšana ir viena no iecienītākajām svētku tradīcijām. Izvēloties, kā rotāt eglīti, ir svarīgi izpaust savu radošumu un vadīties pēc savas gaumes. Ja Tu vēlies, lai Tava eglīte izceltos ar unikālu un modernu izskatu, vai arī, ja Tu meklē idejas, kā ietērpt mazu Ziemassvētku eglīti, tad šis raksts ir Tev!

Mamma ar meitu rotā Ziemassvētku eglīti

Eglītes dekorēšana ir fantastisks veids, kā izpaust savu radošumu un sagatavot savu mājokli Ziemassvētkiem. Neaizmirsti pievienot dažas personīgas pieskārienus un galvenais – baudīt šo brīnišķīgo procesu!

Kā izrotāt Ziemassvētku eglīti moderni?

Ziemassvētku eglīte ir viens no visikoniskākajiem Ziemassvētku simboliem. Ja esi noguris no tradicionālajiem rotājumiem un vēlies ko jaunu un atsvaidzinošu, turpini lasīt! Uzzini, kā izrotāt Ziemassvētku eglīti mūsdienīgi un piešķirt šim svētku simbolam modernu izskatu.

 • Krāsu gamma: Sāc ar tādu krāsu izvēli, kas atšķiras no tradicionālajām – zaļās un sarkanās. Izvēlies krāsu paleti, kas atbilst tavai gaumei un interjeram. Piemēram, izvēlies tādus toņus kā zilu, sudraba, baltu vai zelta. Kombinē toņus, kas viens otru izceļ – piemēram, sudrabu un zilu, sarkanu ar bronzu un tamlīdzīgi.
 • Minimālisms un vienkāršība: Izvēlies vienkāršus, bet elegantus rotājumus, kas sniedz miera un siltuma sajūtu. Moderna eglīte var izskatīties izsmalcināti ar pāris, taču labi izvēlētiem rotājumiem. Saskaņo tos savā starpā, lai radītu skaistu eglītes koptēlu.
 • Dabiskie materiāli un toņi: Izmanto koku, linu, vilnu un citus dabiskos materiālus, lai piešķirtu eglītei mūsdienīgu, bet vienlaikus dabisku izskatu.
 • LED gaismiņas: Izmanto LED gaismu virtenes, lai piešķirtu eglītei mūsdienīgu un gaišu izskatu. Arī gaismu toņus saskaņo ar pārējiem rotājumiem – piemēram, ja gribi eglītei piešķirt siltu nokrāsu un esi izvēlējies rotājumus sarkanos, zelta vai brūnos toņos, tiem piestāvēs vienkrāsainas lampiņas silti baltā, dzeltenā vai pat oranžā tonī.
 • DIY Rotājumi: Izmanto pārstrādājamus materiālus un izveido unikālus rotājumus pats. Tas ne tikai piešķirs eglītei oriģinālu izskatu, bet arī ļaus Tev izbaudīt radošo procesu.
 • Tematiskā eglīte: Izpušķo eglīti kādā konkrētā tēmā vai stilā, piemēram, retro, futūristiskā vai skandināvu stilā, lai radītu tai unikālu izskatu.

Kā izpušķot Ziemassvētku eglīti?

Ziemassvētku eglītes pušķošana ir viena no jaukākajām un jautrākajām svētku aktivitātēm. Lai izpušķotu eglīti skaisti un gaumīgi, ir jāņem vērā dažādi aspekti, sākot ar krāsu shēmu un beidzot ar rotājumu izkārtojumu. Ja vēlies uzzināt, kā izpušķot Ziemassvētku eglīti tradicionālā stilā, sāc ar klasiskiem rotājumiem un svētku krāsām.

 • Plānošana un krāsu shēma: Pirms sāc dekorēt, izdomā, kāda būs Tava eglīte. Vai tā būs tradicionāla vai moderna? Izvēlies krāsu shēmu, piemēram, sarkanu, zaļu, zeltītu, sudrabotu, vai arī eksperimentē ar nestandarta krāsām.
 • Eglītes gaismiņas: Ziemassvētku lampiņas ir eglītes pamatdekorācija. Uzstādi tās vispirms, lai vēlāk nebūtu jāmaina citi rotājumi. Energoefektivitātes un drošības nolūkos izmanto LED gaismiņas.
 • Saskaņoti rotājumi: Izvēlies eglītes rotājumus, kas saskan ar Tevis izvēlēto krāsu gammu. Vari izmantot arī dabiskos materiālus, piemēram, koku, kokvilnu vai adījumus, lai radītu unikālu un autentisku izskatu. Izvieto izvēlētos rotājumus proporcionāli pa visu eglīti. Lielākos rotājumus iekar eglītes apakšējā daļā, taču mazākos – augšējā.
 • Žāvētas citrusaugļu šķēlītes: Šie dabiskie elementi piešķirs eglītei svaigumu un tradicionālu aromātu.
 • Senatnīgi rotājumi: Izmanto klasiskus stikla rotājumus, eņģeļus un sveces, lai radītu tradicionālu un gaumīgi “novecojušu” izskatu.
 • Pievieno personīgu pieskārienu: Pievieno dažus personīgus rotājumus vai ģimenes suvenīrus, piemēram, fotogrāfijas vai rokdarbus, lai piešķirtu eglītei vēl personīgāku un siltāku noskaņu.
 • Galotnes dekors: Piedomā arī pie eglītes galotnes, uzvelkot tajā zvaigzni, eņģeli vai citu dekoratīvo elementu, kas eglītei piešķirs pabeigtu izskatu.

Grīdas rotājums: Neaizmirsti par grīdas rotājumu – izvēlies skaistu segumu, ko uzklāt pie eglītes un uz kā novietot dāvanas. Ja esi iegādājies eglīti podiņā, izvēlies dekoratīvu podu pieskaņotās krāsās eglītes koptēlam. Vari ap podu aptīt lielu lentu un uzsiet pušķi, lai eglītei piešķirtu vēl jaukāku izskatu.

Kā ietērpt mazu Ziemassvētku eglīti?

Arī mazām eglītēm ir vajadzīga rotājumu mīlestība.  Arī šīs mazās skaistules piešķir mājīgumu un svētku atmosfēru visā mājā. Šeit ir padomi, kā izrotāt mazu eglīti, lai tā kļūtu par īstu svētku rotu!

 • Izmēra proporcionalitāte: Izvēlies mazākus rotājumus, lai tie atbilstu eglītes izmēram un neizskatītos pārāk lieli vai smagi. Mazām eglītēm derēs mazas bumbiņas, zvaigznes un citi nelieli rotājumi.
 • Izmanto gaismiņas: Arī mazas eglītes var rotāt ar gaismiņām. Izvēlies nelielas LED lapiņu virtenes, kas radīs mājīgu un siltu atmosfēru un izcels eglītes skaistumu.
 • Nepārspīlē ar dekorācijām: Mazu eglīšu dekorēšanā ir svarīgi nepārspīlēt ar rotājumiem. Izvēlies dažus izteiksmīgus un skaistus rotājumus, kas radīs harmonisku un elegantu izskatu.
 • Mākslīgā sniega pievienošana: Mākslīgais sniegs var piešķirt eglītei svētku un ziemīguma noskaņu. Tomēr izmanto to saprātīgi, lai eglīte neizskatītos pārāk pārpildīta un pārspīlēta.

Eglītes dekorēšana ir laiks, kad vari izpaust savu radošumu un uzburt svētku atmosfēru savā mājoklī. Neatkarīgi no tā, vai Tu izvēlies modernu vai tradicionālu pieeju, galvenais ir baudīt procesu, kopā būšanu un svētku prieku!

Comments

comments