April, april..

1. aprīlis nav aiz kalniem!

Par joku un smieklu dienu zina ikviens, jo praktiski ikvienam no mums patīk mazliet pajokoties. Turklāt šī starptautiski atzītā diena ir tieši tam piemērota, lai ar smaidu sejā savam kolēģim, draugam vai jebkuram citam teiktu ”April, april!”.

iStock_000014580344Small

April, april!

Par to, kā joku diena radusies, ir visdažādākie minējumi. Viens no tiem ir, ka joku diena radusies akcentējot pavasara iestāšanos, kad dabā ir mainīgi laikapstākļi, vienu dienu līstot lietus, otrā spīd saule tā muļķojot cilvēkus. Cits pieņēmums vēstī, ka tā aizsākusies Francijā ap 1562. gadu, kad pāvests Gregorijs aizstāja Jūlija kalendāru ar Gregorija kalendāru. Kalendāru maiņa tika noteikta ar 1. aprīli, kad pēc Jūlija kalendāra tika svinēta Jaunā gada atnākšana jeb 1. janvāris, bet, kā jau var paredzēt, daudzi  nebija informēti par kalendāru maiņu un šajā dienā turpināja svinēt Jaunā gada dienu. Taču gudrinieki, jaunumus uzzinājuši laikus, apcēla nezinātājus, saucot tos par Aprīļa muļķiem.

 

Kā zināms joku diena nav nacionālie svētki, tomēr gandrīz ikviens šo dienu mēdz izmantot, lai ar humoru pajokotos, pamuļķotos un iepriecinātu apkārtējos ar kādu mazu asprātību. Dažiem  ir izstrādāti savi klasiskie joki, kā, piemēram,  ”Tev pleķis uz drēbēm!”, ”Tev kaut kas nokrita!”, “Vai, Tev taču caurums drēbēs!”. Klasiskas statusu iemantojušie joki izjokošanai der tikpat kā ikvienam, gan pazīstamajiem, gan svešiniekiem, jo tie nav tieši tendēti uz cilvēka aizvainošanu. Izmantojiet šo dienu, lai ar savu joku uzlabotu kādam garastāvokli un izraisītu smaidu sejā. Ne velti runā, ka cilvēki, kuri smejas daudz, dzīvojot ilgāk. Smiekli atbrīvo cilvēkus no stresa un skumjām, turklāt zinātnieki ir atklājuši, ka viena minūte sirsnīgu smieklu aizstāj pusstundu ilgu atslābināšanās treniņu.

Kā izjokot kādu? Var izmantot jau pieminētās vienkāršās frāzes par ikdienišķām lietām. Radošāki izjokotāji mēdz nākt klajā ar pavisam negaidītiem jokiem.  Piemēram, ja dzīvo ar kādu kopā, notēlo aizgulēšanos. Pārgriez pulksteņa rādītājus par vienu vai divām stundām uz priekšu, tad cel augšā otru cilvēku. Mazs rīta šoks palīdzēs vieglāk pamosties un Tavu joku atcerēsies ilgi.  Sākot no it kā mājdzīvnieku sagrauztām mantām, beidzot ar “Print screen” attēlu uz kāda datora darbavirsmas… Svarīgi, lai joks būtu pārdomāts, radošs, taču ne tāds, kas aizskartu izjokojamā jūtas un radītu diskomfortu.

Joku iespējas ir plašas, izmanto tās un izjoko kādu, lai pēc tam abi kopā varētu pasmieties par šo atgadījumu. Atcerieties, ka par jokiem ir jāsmejas, nevis jāapvainojas!

Ko no 1. aprīļa pavadīšanas iespējām piedāvājam mēs?

Kaut aprīļa pirmais datums kalendārā nav sarkanā krāsā, kas apzīmē brīvdienu, to atzīmēt varam tāpat. Dāvanas tiem, kas 1. aprīlī svin vārda dienas un dzimšanas dienas, gan tiem, kas vienkārši vēlas jautri izklaidēties kopā.

Psaiho.lv šausmu trase – Šausmīgi smieklīga baidīšanās! Baidīšana ir sava veida joks, kas pēc tam liks to atcerēties ar smaidu. Šeit atradīsi piedzīvojumu Psaiho.lv pasaulē.

Dažādas piedzīvojumu spēles un kvesti – Ļauj spēlēm, mīklām un pavedieniem sevi izjokot un apmuļķot ceļā uz pareizo atrisinājumu.

Jautras fotosesijas – Saģērbies varen smieklīgi un dodies kopā ar draugiem iemūžināt to foto. Jo radošāk, jo labāk!

Tematiskas ekskursijas – Ja nevēlies pats gatavoties 1. aprīlim, ļauj to darīt gidam. Izvēlies sev tīkamāko ekskursiju un pavadi laiku klausoties gan jautrākus, gan nopietnākus Tava gida stāstus.

Vai arī izvēlies kādu no smieklīgajām DāvanuServiss.lv “neīstajām” joku dāvanām! 1. aprīlī meklē tās mūsu mājaslapā paslēpušās visdažādākajās kategorijās, kā arī vienuviet kategorijā “1. aprīļa īpašais piedāvājums”!

Comments

comments