Esi laimīgs!

Sveiciens starptautiskajā laimes dienā!

 

ANO Ģenerālā asambleja ieviesusi Starptautisko laimes dienu, kuru atzīmējam 20.martā. Ideja nākusi no Butānas karalistes un  par to vienbalsīgi lēmušas un atbalstījušas visas 193 ANO dalībvalstis. Šis būs jau otrais gads, kad atzīmē šos svētkus.

 

  Bet kas tad īsti ir laime?

 

   Pareizās atbildes te nav, katram cilvēkam jēdziens “laime” var nozīmēt ko citu. Mēs uzskatām, ka laime ir darīt to, ko mīli. Brīvība domās un darbībās ir tas, kas liek mums smaidīt, paver plašās pasaules durvis un parāda, cik daudz dažādas izvēles ir mūsu priekšā. Mums ir svarīgi justies neierobežotiem un tieši šī sajūta arī ir tas, kas veido laimi. Ikdienā katram ir daudz rūpju, saspringtais ikdienas ritms mēdz radīt nepatīkamu pašsajūtu un liek novērtēt atpūtu daudz vairāk. Taču visā sliktajā ir kaut kas labs un otrādi. Ir jāmāk saredzēt to pozitīvo saules stariņu drūmā dienā, kas uzlabos garastāvokli un padarīs visu manāmi patīkamāku un krāšņāku! Katrs cilvēks ir pats savas laimes kalējs un tieši tāpēc ir svarīgi justies brīvam un pozitīvam.

 

shutterstock_223268518

 

   Kā raksta Telegraph.co.uk, pētnieki ir rūpīgi izanalizējuši 160 dažādu pētījumu rezultātus un atklājuši, ka cilvēki, kas uz dzīvi raugās pozitīvi, kuri ir optimisti un laimīgi, var cerēt uz ilgāku mūžu. Turklāt šī sakarība esot spēcīgāka par to, kas saista aptaukošanos ar saīsinātu dzīves ilgumu. Tāpēc, draugi, vienmēr paturiet prātā, ka glāze vienmēr ir pa pusei pilna, nevis tukša! 🙂

 

Interesanti fakti par laimi!

 

1. Tavi gēni un audzināšana ģimenē veido tikai pusi no Tavas laimes līmeņa.

2. Tikai 10% no Tavas laimes veidojas no ārējiem apstākļiem.

3. Tavs skatījums uz dzīvi veido 40% no Tava laimes līmeņa. Tas ietver arī draudzību, darbu un piederību kādai cilvēku grupai.

4. Nieka 20 minūtes vingrojumu, trīs dienas nedēļā palielinās Tavu laimes līmeni no 10% līdz 20%, jau pēc sešiem mēnešiem.

5. Visiedarbīgākais veids, kā palielināt jūsu laimes izjūtu īstermiņā, ir veikt spontānas laipnības izpausmes pret citiem. Var vienkārši izteikt komplimentu vai palīdzēt sīkumos. 5 tādas izpausmes nedēļā liks Tev justies laimīgākam līdz pat 3 mēnešiem!

 

shutterstock_147047612-1

 

ANO ģenerālsekretāra Bana Kimuna apsveikumā teikts:

”Tiekšanās pēc laimes ir cilvēka vēlmju pamatā. Cilvēki tiecas pēc laimes, kurā nejutīs bailes un trūkumu un būs harmonijā ar sevi un dabu. Sekmējot kopējo labklājību, mēs paši kļūstam bagātāki. Līdzcietība veicina laimi un palīdzēs uzcelt tādu nākotni, kādu mēs vēlamies.’’

 

shutterstock_97053908

 

   Arī mēs, DāvanuServiss.lv, esam sarūpējuši Tev pozitīvu rakstu, kas liks noprast, kas tieši ir laime un motivēs Tevi atklāt jaunas lietas un kļūt par laimīgāku cilvēku!

Laime ir darīt to, ko mīli. Dzīve sākas ārpus ikdienas rutīnas. Izmēģini jaunus piedzīvojumus, paplašini redzesloku. Piepildi savu sapni jau šodien, negaidi rītdienu. Izbaudi dzīvi, jo atmiņas paliek mūžīgi. Apstājies mirkli un ieelpo laimiTu vari dalīties ar priekuDāvā patiesus laimes mirkļus sev un saviem mīļajiem.

   Tieši mūsu mīļie cilvēki ir tie, kas spēj radīt vislielāko iespaidu uz mūsu garastāvokli! Tāpēc saudzēsim tos un dalīsimies ar laimi, jo tas ir iespējams! Priecīgu Laimes Dienu Jums!

shutterstock_174531506

Comments

comments